Než si půjčíte, zjistěte si:
  • Jaký typ úvěru je pro Vás nejvhodnější
  • Na co si dát pozor
  • Jak si půjčit spolehlivě a bez rizik
Upozornění: Informace uvedené na těchto stránkách nemusí být aktuální a mohou být tedy v rozporu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Účelový nebo neúčelový úvěr?

11-09-2014

Pokud si hodláte uzavřít účelový úvěr, musíte bance doložit použití úvěru, což může být jistá nevýhoda. Účelový úvěr má většinou nižší úrok, takže by si ho hodně lidí rádo vzalo jen tak, ale bohužel doložit jeho použití budete muset. Jedná se většinou o úvěr na auto nebo dům či byt.

Aby se banka pojistila proti podvodu, většinou si nechají předložit fakturu a peníze převedou rovnou na účet prodejce, vám se tedy peníze do rukou nedostanou, ani pokud byste za danou věc náhodou ušetřili. Na druhou stranu neúčelový úvěr má výhodu v tom, že ho můžete použít, na co chcete, ale má také nevýhodu, a to vyšší úroku než úvěr účelový. Peníze dostanete buďto v hotovosti, nebo vám je banka zašle na účet. Pokud se tedy chcete vyhnout vysokým úrokům a víte, co přesně potřebujete z úvěru zaplatit, rozhodně si vyberte účelový úvěr.

Spotřebitelský úvěr na auto

Jedním z nejvyužívanějších spotřebitelských úvěrů je úvěr na auto. Používá se místo leasingu, protože poskytuje kratší dobu splácení, můžete ho splatit předčasně a většinou nemusíte ručit přímo vozem. Velkou výhodou úvěru na auto je také to, že majitelem se stáváte ihned a nemusíte se podřizovat žádným leasingovým povinnostem.

Kde zařídit spotřebitelský úvěr na auto

Pokud si zadáte do vyhledávače úvěr na auto, dávejte si pozor, aby to nebyl leasing. Hodně provozovatelů má ve zvyku na webových stránkách uvádět, že se jedná o úvěr, ve skutečnosti jde však o klasický leasing. Opravdu se vyplatí hledat anebo se rovnou zeptat ve své stávající bance, jestli by vám úvěr na auto neposkytli.

Spotřebitelský úvěr na auto seženete například v Komerční bance nebo u společnosti CETELEM.

Naše tipy

Nezaměstnaní mohou využí dostupné půjčky pro nezměstnané ihned. Snadná a okamžitá Půjčka bez doložení příjmu je příkladem rychlé a dostupné půjčky pro všechny.

© 2013 Uvery-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách mají pouze informativní charakter.