Než si půjčíte, zjistěte si:
  • Jaký typ úvěru je pro Vás nejvhodnější
  • Na co si dát pozor
  • Jak si půjčit spolehlivě a bez rizik
Upozornění: Informace uvedené na těchto stránkách nemusí být aktuální a mohou být tedy v rozporu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak poznat výhodný spotřebitelský úvěr

05-06-2014

Pro širokou škálu úvěrů, které nepotřebují žádné zvláštní zajištění a jsou snadno dostupné, se vžil název spotřebitelský úvěr. V podstatě se jedná o půjčení prostředků na koupi zboží nebo na jakýkoliv účel. Většina společností, která peníze poskytne, důvod a způsob použití nechce a nemusí znát.

Jednoduchá žádost

Na spotřebitelský úvěr si můžete jednoduše koupit cokoliv přímo u pokladny. Nebo můžete dostat peníze v hotovosti. Půjčené prostředky se pohybují do poměrně vysoké částky a nejsou výjimkou úvěry až 600.000 Kč. Běžná je půjčka od 20.000 Kč do 200.000 Kč, která se dá velice snadno získat. Stačí vyplnit online žádost a splnit jednoduché podmínky poskytovatele úvěru.

Na jakýkoliv účel

Podmínkou půjčení peněz většinou bývá zajištěný příjem od zaměstnavatele. Většině společností stačí prohlášení v žádosti nebo dostatečný obrat na účtu po dobu například tří měsíců. Někdo požaduje potvrzení od zaměstnavatele a ověřuje si údaje, které jste v žádosti uvedli. Spotřebitelský úvěr většinou není účelovým úvěrem a prostředky můžete použít na cokoliv. Tím odpadá povinnost předkládání zálohových faktur, placení záloh a blokace vybraného zboží.

Rychlé sjednání

U menších částek do 50.000 Kč většina bank nebo nebankovních společností požaduje jen prokázání totožnosti. Někdy musíte poslat jednu korunu ze svého bankovního účtu, jindy dojde smlouva doporučeně poštou. Po prokázání identity pak nemáte žádný problém s čerpáním prostředků. Spotřebitelský úvěr nevyžaduje žádné ručení ani zajištění majetkem. A dokonce se dá sjednat online přes dotazník a posláním kopií dokladů nebo telefonicky. Pro pohodlí se sjednává také v prodejnách nebo na přepážce.

Dosažitelné peníze

Někdy pro spotřebitelský úvěr požaduje věřitel souhlas s nahlédnutím do registru dlužníků. Pokud máte nějaký záznam, je lepší si vybrat takovou společnost, která nepotřebuje znát stav vašich dluhů. A dokonce existují i společnosti, které poskytnou spotřebitelský úvěr bez dokládání příjmu nebo bez předložení výpisu z bankovního účtu. Jenom je potřeba si správně propočítat výše splátek a dobu, kterou potřebujete, aby byl spotřebitelský úvěr radostí a nezatížil vás starostmi ze splácení.
Naše tipy

Nezaměstnaní mohou využí dostupné půjčky pro nezměstnané ihned. Snadná a okamžitá Půjčka bez doložení příjmu je příkladem rychlé a dostupné půjčky pro všechny. K dostupným nebankovním půjčkám se řadí také půjčka pro ženy na mateřské - půjčka ženám na MD.

© 2013 Uvery-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách mají pouze informativní charakter.