Než si půjčíte, zjistěte si:
  • Jaký typ úvěru je pro Vás nejvhodnější
  • Na co si dát pozor
  • Jak si půjčit spolehlivě a bez rizik
Upozornění: Informace uvedené na těchto stránkách nemusí být aktuální a mohou být tedy v rozporu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčky jsou nejžádanější mezi mladými

10-10-2014

Život od výplaty k výplatě důvěrně zná drtivá většina mladých lidí, jejichž příjmy jen stěží stačí na veškeré výdaje a o odkládání financí bokem u nich nemůže být ani řeč. Mladá generace se velmi často spoléhá na pomoc půjček, díky kterým si ze dne na den může dovolit novou elektroniku, stylové oblečení nebo vybavení domácnosti.

Ne vždy jsou ale půjčky tím nejlepším řešením, byť je skutečnost taková, že největší zájem o ně jeví právě mladí lidé.

Uspěchaný výběr je krokem do pekel

Nešvarem mladých lidí je unáhlenost. Často se stává, že při výběru půjčky nepřemýšlí a sjednají si první produkt, který jim přijde pod ruku. Není se proto čemu divit, že většina z nich ve finále spláče nad výdělkem, neboť si sjednají produkt s přehnaně vysokým úrokem, na jehož splácení následně nestačí a tím se dostávají do dluhů. Problém může nastat i ve chvíli, kdy se mladí lidé opozdí se splátkou. Společnost, u které mají produkt sjednaný, si v takovém případě naúčtuje poměrně vysoké penále. Cesta do dluhové pasti je pak velice krátká.

Jaký je průměrný věk žadatelů

Zatímco u krátkodobých úvěrů představuje průměrná věková hranice 30 let, u dlouhodobých úvěrů se hranice žadatelů zvyšuje a to na průměrný věk okolo 37 let. Zajímavostí rovněž je, že lidé mající záznam v jednom z registrů dlužníků nejčastěji volí půjčky se splatností na 30 dní a příliš se nezajímají, u jakého poskytovatele si půjčku sjednají. Naopak žadatelé bez jakéhokoli záznamu v registru volí půjčky se splatností na 14 dní a poskytovatele půjčky si pečlivě vybírají.

Naše tipy

Nezaměstnaní mohou využí dostupné půjčky pro nezměstnané ihned. Snadná a okamžitá Půjčka bez doložení příjmu je příkladem rychlé a dostupné půjčky pro všechny.

© 2013 Uvery-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách mají pouze informativní charakter.