Než si půjčíte, zjistěte si:
  • Jaký typ úvěru je pro Vás nejvhodnější
  • Na co si dát pozor
  • Jak si půjčit spolehlivě a bez rizik

Naspořte si na důchod, dokud je čas

13.4.2019

Důchodový věk čeká jednou každého z nás. Nikdo nemůže předvídat, jaká bude sociální politika státu a zda nám stát zajistí takový důchod, který by nám zaručil důstojné stáří. Postarejte se o sebe sami a naspořte si na důchod až statisíce korun. Poodhalíme vám, jak na to!

Penzijní spoření pro všechny lidi v produktivním věku

Odborníci přes penzijní problematiku tvrdí, že bychom si měli odkládat na penzi 10 procent ze svých příjmů. Pokud byste začali se spořením v pozdějším věku, měla by být částka ještě o něco vyšší. Nejčastěji lidé začínají spořit na důchod v 50 letech, ale platí zde pravidlo, že čím dříve, tím lépe. Oblíbeným spořicím produktem na důchod je doplňkové penzijní spoření. Lidi láká zejména vysoký státní příspěvek až do výše 230 Kč měsíčně. Navíc jsou vklady úročeny podle toho, jak úspěšná je investiční strategie daného fondu.

Spořicí účet se příliš nevyplatí

Možná patříte k lidem, kteří chtějí mít okamžitý přístup k penězům. V takovém okamžiku můžete zvolit jiný spořicí produkt. Mnoho lidí si proto zakládá spořicí účet, ale počítejte s tím, že není takřka vůbec výnosný. Ke spoření nedostáváte žádný příspěvek od státu ani zaměstnavatele a často je stanovena maximální hranice naspořené částky. Úrok je v současné době od 0,5 do 1 procenta p.a.

Podílové fondy jako další možnost spoření

Pokud vám nechybí odvaha, co takhle zkusit investovat do podílových fondů? Pro účely dlouhodobého spoření se vám vyplatí fondy životního cyklu. Nejsou tolik rizikové a máte v nich relativně dobrou záruku, že o vložené peníze nepřijdete. Investice mohou být zhodnoceny 6 až 8 procenty, ale raději počítejte s nižším zhodnocením kolem 2 procent.

Jaké máte další možnosti zhodnocení peněz?

Jestliže máte na účtu nějaké úspory, můžete je investovat do nemovitosti a pronajímat ji. V důchodu se vám příjem z pronájmu bude hodit, popřípadě můžete nemovitost prodat. Investiční možnosti jsou různé. Před dosažením důchodového věku můžete investovat do komodit nebo cenných předmětů. Důležité je nespoléhat se jen na pomoc státu!

Naše tipy

Nezaměstnaní mohou využí dostupné půjčky pro nezměstnané ihned. Snadná a okamžitá Půjčka bez doložení příjmu je příkladem rychlé a dostupné půjčky pro všechny.

© 2013 Uvery-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách mají pouze informativní charakter.